Co je vlas vlastně zač?

Vlasy tvoří stejně jako nehty keratin, zrohovatělá bílkovina. Každý vlas je tvořen třemi vrstvami a na hlavě jich máme různý počet pohybující se zhruba od 80 do 140 000 vlasů. Jejich tvar je daný geneticky, stejně jako jejich barva. Vlasy nám rostou od narození a jediné vlasové vlákno dokáže udržet až stogramové závaží.

Čtěte více

Vlasový cyklus aneb jak nám rostou vlasy

Každý vlas prochází několikaletým vlasovým cyklem, který zajišťuje neustálou obměnu vlasů. V jeden okamžik se tak vlasy nacházejí v různých fázích vlasového cyklu. A v každé z nich je důležité vlasům zajistit pravidelný přísun všech potřebných látek, které dlouhodobě a cíleně vyživují vlasy, čímž přispívají k jejich přirozenému růstu a krásnému vzhledu.

Čtěte více

Výživa vlasů – nejdůležitější prvek vaší péče

Problémy s vlasy mohou být způsobeny nejen nedostatečnou vnější péčí o vlasy samotné, příčinou může být i špatná výživa zevnitř. Důležitá je vyvážená strava bohatá na bílkoviny, vitaminy a minerální látky. Vlasům prospívají aminokyseliny, vitaminy skupiny B, vitamin C, železo, zinek, měď nebo selen.

Čtěte více

Vnější péče o vlasy: Mytí

Mytí vlasů představuje jednu z běžných starostí o vaše vlasy. Asi sami víte, jak na to, a třeba si říkáte, že to žádná velká věda není. Několik pevných zásad je ale dobré dodržovat a ty si připomeneme. Abyste měli jistotu, že základní vnější péči o vlasy zvládáte na jedničku.

Čtěte více

Vnější péče o vlasy: Fénování a žehlení

Často se jedná o nezbytný krok při úpravě našich vlasů, nicméně myslet byste měli na to, že časté a nešetrné fénování i žehlení vaše vlasy zbytečně zatěžuje. Čím přesně, a jak dopad těchto moderních pomocníků zmírnit?

Čtěte více

Co (ne)víte o vlasech?

Zajímalo vás někdy, kolik vlasů na hlavě vlastně máte? Jestli když jeden vypadne, nahradí ho jiný na jiném místě? Jaký je jejich průměr, co způsobuje jejich tvar a zbarvení, proč nám vlasy padají a šediví? Pár zajímavostí o vlasech jsme pro vás vybrali…

Čtěte více