Co je nehet zač?

Nehet tvoří zrohovatělé buňky a skládá se ze tří vrstev keratinu. Odborně se mu říká nehtová ploténka a je bílkovinné povahy. Rychlost růstu nehtů závisí na mnoha proměnných, nicméně víme, že na rukou rostou nehty rychleji než na nohou. A také z čeho se skládají a jak mají vypadat, což si v článku povíme.

Čtěte více

Správná výživa nehtů je základ

Zdá se vám, že se o své ruce a nehty staráte dostatečně, chráníte je, ošetřujete, a přesto s výsledkem nejste spokojeni? Nehty se pořád lámou nebo třepí a nemají zdravý vzhled? Problém bude zřejmě s celkovou výživou vašeho těla. Pro zdravé nehty (a nejen pro ně) je třeba zajistit dostatečný přísun všech důležitých látek – vitaminů, minerálů a dalších. Jak je do těla dostat?

Čtěte více

Vnější péče o nehty

Jak se starat o nehty, abyste byli s jejich kondicí a vzhledem spokojení? Důležité je ruce i nehty chránit, pravidelně je ošetřovat a jednou za čas si zajít na manikúru. Také je vhodné respektovat specifika svých nehtů. Přinášíme přehled praktických tipů, které představují naprostý základ vnější péče o vaše ruce a nehty.

Čtěte více